آمار جانباختگان کرونا در روسیه از 17 هزار تن گذشت

به گزارش وبلاگ رحیمی، ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه گفت: تا به امروز 17 هزار و 25 نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در روسیه جان خود را از دست داده اند.

آمار جانباختگان کرونا در روسیه از 17 هزار تن گذشت

تنها طی 24 ساعت گذاشت چهار هزار و 941 نفر دیگر در پهناورترین کشور دنیا به کرونا مبتلا شده اند تا تعداد مبتلایان به این ویروس به نزدیک یک میلیون نفر در روسیه برسد.

در طول 24 ساعت گذشته نیز 111 نفر در گوشه و کنار روسیه دنیا خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند البته تا به امروز 80 درصد مبتلایان یعنی بیش از 800 هزار نفر بهبود یافته اند.

روسیه سه هفته پیش از نخستن واکسن کرونا در دنیا پرده برداری کرد واکسنی که هنوز به فراوری انبوه نرسیده است و مرحله آخر آزمایش آن یعنی نتایج آن بر روی هزاران نفر هنوز بدست نیامده است هرچند که دختر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه از نخستین افرادی بوده که آن را استفاده نموده و هم اکنون هم در شرایط خوبی قرار گرفته است.

پوتین چند روز پیش اطلاع داد که در ماه آینده دومین واکسن کرونا هم در کشورش فراوری خواهد شد و به رقابت با واکسن اول خواهد پرداخت.

رسانه های کشورهای غربی واکنش منفی به اعلام خبر رسمی فراوری واکسن کرونا توسط روسیه داشته اند و آن را هدفی تبلیغاتی خواندند اما دولت روسیه بمباران خبری غرب علیه خود را ضرر کمپین شرکت های خصوصی دارو سازی در غرب تفسیر نموده که به دنبال کسب درآمد سرشار از چنین واکسنی بودند.

طبق آخرین نظر سنجی ها در روسیه، 40 درصد مردم علاقه مند به استفاده از واکسن هستند و با توجه به اینکه هنوز نتایج این واکسن بر روی تعداد انبوهی از مردم بدست نیامده خیلی ها ترجیح می دهند فعلا دراستفاده از آن تجدید نظر نمایند و بجای آن تقاضا برای استفاده از واکسن سرما خوردگی بشدت افزایش یافته است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمار جانباختگان کرونا در روسیه از 17 هزار تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار جانباختگان کرونا در روسیه از 17 هزار تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید