اضطراری دیالوگ محور نیست، جریان سیال ذهن یک جنین

به گزارش وبلاگ رحیمی، محمدرضا ستاری نویسنده و کارگردان نمایش اضطراری درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگاران گفت: این نمایش قرار است از 8 مهرماه در تالار حافظ اجرای عمومی خود را شروع کند. از آنجا که سبک ابزورد یکی از علایق من به حساب می آید و آثار اوژن یونسکو و ژان ژنه را بسیار دوست دارم در این زمینه مطالعات زیادی انجام داده ام.

اضطراری دیالوگ محور نیست، جریان سیال ذهن یک جنین

وی ادامه داد: زمانی که کتاب نامه به کودکی که هرگز زاده نشد اوریانا فالاچی را مطالعه کردم با تصویرهایی در ذهنم روبرو شدم که به ذهنیت من از تئاتر ابزورد نزدیک بود و همین مساله جرقه ای شد تا نمایشنامه ای بر این اساس بنویسم. این نمایش اثری دیالوگ محور نیست و کوشش کردم در این کار نسبت به نمایش های دیگری که اجرا کردم سبک و سیاق متفاوتی در پیش بگیرم.

ستاری مطرح کرد: در این نمایش از جریان سیال ذهن بهره بردم و برخی از دیالوگ ها هم نزدیک به رمان فالاچی هستند اما کلیت کار با کتاب تفاوت های زیادی دارد. در این نمایش سه داستان متفاوت دنبال می گردد. زندگی 2 زن باردار که بنا به دلایلی باید جنینشان را سقط نمایند و داستان سوم هم زندگی خود جنین است که دارد فضای بیرون از رحم مادرش را تصور می نماید.

کارگردان پچپچه های پشت خط نبرد درباره فضاسازی نمایش شرح داد: کل صحنه نمایش غشای مادر است و با المان های مختلفی فضای رحم مادر را به تصویر کشیده ام. در نمایش آشپزخانه ای نیز وجود دارد که یک آشپز در آن در حال درست کردن غذا است و در سرانجام متوجه می شویم که او همان جنین است که در شکم مادر دارد برای خودش تغذیه سازی می نماید.

وی در خاتمه صحبت هایش بیان نمود: فضاسازی نمایش به شکل امپرسیونیستی و اکسپرسیونیستی طراحی گردیده و در رنگ، حجم ها، صحنه پردازی و طراحی لباس فضای رحم مادر برای مخاطبان تداعی می گردد.

نمایش اضطراری با طراحی و کارگردانی محمدرضا ستاری از هشتم مهرماه در تالار حافظ روی صحنه خواهد رفت. تهیه نماینده این نمایش سید عماد عامری است.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: ناامید شوید چون سقط خاتمه همه چیز است... صدایی از بیرون می شنوم که انگار همه قصد و نیت مرگباری دارند... آشفته خاطرم... چرا نمی گذارند منم زندگی کنم؟ دلم می خواد 31 دسامبر 2099 رو ببینم و جشن بگیرم... سلام... این صدای منه که دارم از درونِ غشای مادرم با شما صحبت می کنم... لطفاً دست نگه دارید. من یک جنین هستم.

در نمایش اضطراری عباس خداوردیان، شیوا جوانمرد، عاطفه امینی، طاها محمدی و وحیده اکبری نسب به ایفای نقش می پردازند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اضطراری دیالوگ محور نیست، جریان سیال ذهن یک جنین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اضطراری دیالوگ محور نیست، جریان سیال ذهن یک جنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید