ایرباس به علت فساد و رشوه 3.6 میلیارد یورو جریمه می دهد

به گزارش وبلاگ رحیمی، شرکت هواپیماسازی ایرباس موافقت نموده است برای مختومه کردن پرونده قضایی دائر بر اتهامات رشوه و فساد که متوجه این شرکت بوده، مبلغی معادل 3.6 میلیارد یورو به فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا بپردازد.

ایرباس به علت فساد و رشوه 3.6 میلیارد یورو جریمه می دهد

ژان فرانسوا بونر، دادستان اقتصادی ملی فرانسه، گفته است ایرباس در جریان مذاکرات برای رسیدن به توافق، مورد ارتکاب به فساد را پذیرفته است. بر اساس اظهارات ثبت شده از سوی مقامات ایرباس در دادگاه، این شرکت در 16 کشور از جمله ژاپن، روسیه و چین رشوه پرداخته تا سودی معادل 1.05 میلیارد یورو کسب کند.

مطابق اعلام دادستانی فرانسه، ایرباس قبول نموده است که مبلغ 2.1 میلیارد یورو به فرانسه، حدود 983 میلیون یورو به بریتانیا و حدود 530 میلیون یورو به مقام های آمریکا بپردازد.

گزارش اولیه این فساد را خود شرکت ایرباس به اطلاع مقامات رسانده بود؛ زمانی که تام اندرس، مدیرعامل پیشین ایرباس هواپیماسازی در سال 2016 تحقیقی داخلی را پیرامون این موضوع در داخل شرکت آغاز کرد. با این همه این امکان همچنان وجود دارد که آقای اندرس خودش جداگانه هدف تحقیقات قضایی فرانسه قرار بگیرد.

این یکی از بزرگترین توافق های تاریخ پرونده های فساد در فرانسه و همچنین در بریتانیاست که پس از چندین سال به انتها می رسد.

منبع : یورونیوز

منبع: چمدان

به "ایرباس به علت فساد و رشوه 3.6 میلیارد یورو جریمه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرباس به علت فساد و رشوه 3.6 میلیارد یورو جریمه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید