بازگشت فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه با شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ رحیمی، سخنگوی وزارت بهداشت درخصوص بازگشت بیماری هایی نظیر فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه به کشور در شرایط شیوع کرونا هشدار داد.

بازگشت فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه با شیوع کرونا

به گزارش وبلاگ رحیمی به نقل از ایلنا، سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر کاهش واکسیناسیون بچه ها در کشور گفت: این اتفاق می تواند بازگشت بیماری هایی نظیر فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه را به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید همه گیری بیماری کرونا در ایران و دنیا بسیاری از امور جاری زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است و بر اساس آنالیز های اجرا شده توسط وزارت بهداشت میزان پوشش واکسیناسیون بچه ها در کشور که همیشه در شرایط عادی بالای 95 درصد بوده است، متاسفانه با اثر پذیری از شیوع بیماری کووید-19 برای اولین بار طی 25 سال گذشته به کم تر از 95 درصدرسیده است و تداوم این فرایند می تواند سلامت بچه ها سرزمین ما را با خطر جدی روبرو کند و باز گشت بیماری هایی نظیر فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه را به همراه داشته باشد.

لاری بیان نمود: واکسیناسیون سپر اصلی دفاعی برای حفظ سلامت بچه ها در برابر بیماری های عفونی است و تقویت سیستم بدن به صورت عام موجب محافظت نسبی بچه ها در برابر بیماری کرونا نیز خواهد گشت.

سخنگوی وزارت بهداشت توضیح داد: بنابراین اقدام به واکسیناسیون بچه ها از جمله کارهای ضروری والدین است که علی رغم همه گیری ویروس کرونا باید برای انجام آن از منزل خارج شوند و نگرانی خانواده ها از مراجعه به مراکز بهداشتی برای دریافت خدمات واکسیناسیون به دلیل بیم از انتقال ویروس کرونا همیشه مورد توجه مسئولین بهداشتی کشور بوده و بدین منظور کلیه تمهیدات بهداشتی لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیمار در پایگاه های سلامت شهری کشور صورت پذیرفته است.

وی در خاتمه ضمن آرزوی قطع زنجیر کرونا اضافه کرد: درخواست ما از کلیه هموطنان کشور این است که ضمن تماس با پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت از واکسیناسیون فرزند خود اطمینان حاصل کنند و در صورت تاخیر در واکسیناسیون در اولین فرصت با در دست داشتن کارت واکسن فرزندان نسبت به انجام آن اقدام کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازگشت فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت فلج اطفال، سرخک و سیاه سرفه با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید