تاثیر گروه خونی بر احتمال ابتلا به کرونا ، دارندگان خون O ایمن ترند

به گزارش وبلاگ رحیمی، یافته های ابتدایی پژوهش یک گروه از دانشمندان و پزشکان چینی نشان می دهد بین میزان ابتلا به ویروس کرونا و گروه خونی بیماران کووید-19 رابطه وجود دارد.

تاثیر گروه خونی بر احتمال ابتلا به کرونا ، دارندگان خون O ایمن ترند

به گزارش وبلاگ رحیمی، یافته های آزمایش ها و تحقیق های این پزشکان چینی در سایت medRxiv منتشر شده و البته هنوز به مرحله داوری و تایید نهایی نرسیده است. آنها گروه خونی 2173 بیمار کرونامثبت از جمله 206 مورد فوت شده را در سه بیمارستان در شهرهای ووهان و شنژن آنالیز و یافته ها را با 3694 فرد سالم در ووهان مقایسه کردند. بر این اساس، دارندگان گروه خونی O با نزدیک به 34 درصد در افراد سالم بیش از گروه های خونی A، B و AB بودند.

  • مفاهیم: گروه خونی چیست؟

در بخش احتمال ابتلا به ویروس کرونا دارندگان گروه خونی A با حدود 38 درصد بالاتر از دیگر گروه های خونی قرار می گیرند و گروه خونی O هم با 26 درصد پایین ترین احتمال ابتلا را دارد. از آنجا که گروه خونی AB بسیار کمتر از دیگر گروه هاست، طبعا تعداد بیماران در این گروه کمتر است. مطالعه سن و جنس 1888 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های ووهان هم نشان داد این دو عامل (سن و جنس) کمترین تاثیر را بر پراکندگی گروه های خونی در بیماران کووید-19 دارد.

یافته نهایی پژوهش هم این است: احتمال ابتلا به کرونا در گروه خونی A بیش از دیگر گروه ها و احتمال ابتلا به کرونا در گروه خونی O کمتر از دیگر گروه هاست. پزشکان چینی بر این باورند که با توجه به تاثیر بسیار کم نوع گروه خونی بر میزان ابتلا به کرونا، نمی توان بر اساس یافته های این پژوهش حکم کلی صادر کرد. از این رو، تنها راه جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری رعایت کردن مسائل بهداشتی و تن دادن به قرنطینه خانگی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تاثیر گروه خونی بر احتمال ابتلا به کرونا ، دارندگان خون O ایمن ترند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر گروه خونی بر احتمال ابتلا به کرونا ، دارندگان خون O ایمن ترند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید