تمام نیروهای پلیس انگلیس باید به شوکر مسلح شوند

به گزارش وبلاگ رحیمی، خبرنگاران: رئیس اتحادیه پلیس انگلیس بیان نمود که تمام افسران پلیس این کشور به دلیل افزایش تهدیدات امنیتی باید سلاح شوکر مسلح شوند.

تمام نیروهای پلیس انگلیس باید به شوکر مسلح شوند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ رحیمی به نقل از تلگراف، استیو وایت رئیس بخش مسئول پلیس های گشت گفت که احتمال اقدامات تروریستی در هرکجا وجود دارد و از نیروهای پلیس باید محافظت کرد.

وی با اشاره به مرگ یک سرباز ارتش انگلیس با نام لی ریگبی در سال 2013 تاکید کرد که چطور بدون داشتن اسلحه نیز امکان انجام حمله علیه نیروهای پلیس وجود دارد.

وایت دراین باره گفت: همانطور که مرگ لی ریگبی اثبات کرد برای انجام یک حمله تروریستی به تفنگ نیاز نیست. اسلحه شوکر یک وسیله دفاعی است و گزینه تاکتیکی به شمار می رود. گزینه دیگر این است که افسران خود را بدون هیچ سلاحی به خیابان ها بفرستیم. باید کاری کنیم. سطح هشدار امنیتی دو مرحله افزایش یافته و باید مطمئن شویم که اقدامات لازم برای حمایت از افسرانی که وظیفه حفاظت از مردم را داردند انجام می دهیم.

قرار است اتحادیه ماه آینده در باره این پیشنهاد رای گیری کند. آمار و ارقام وزارت کشور در اکتبر گذشته نشان داد که استفاده از اسلحه شوکر توسط پلیس هر ساله افزایش می یابد. این درحالی است که چندین پرونده درباره مرگ های مشکوک و سوءاستفاده پلیس از این سلاح همچنان در دادگاه های این کشور باز است.

نگرانی ها درباره استفاده از شوکر پس از مرگ اندرو پیلموت که درپی برخورد شوکر در سال 2013 دچار سوختگی های شدیدی شد افزایش یافت.

ع

منبع: تسنیم

به "تمام نیروهای پلیس انگلیس باید به شوکر مسلح شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام نیروهای پلیس انگلیس باید به شوکر مسلح شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید