خبرنگاران نسخه الکترونیک بیماران سرطانی از مهرماه اجرایی می شود

به گزارش وبلاگ رحیمی، تهران- خبرنگاران- رییس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سرطان اولین بیماری است که پرونده و نسخه الکترونیک اختصاصی آن طراحی شده و پیش بینی می شود از مهر ماه 99 این طرح اجرایی شود.

خبرنگاران نسخه الکترونیک بیماران سرطانی از مهرماه اجرایی می شود

علی قنبری مطلق روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش وبلاگ رحیمی، مسئول پیاده سازی پرونده و نسخه الکترونیک را دبیرخانه شورای عالی بیمه اظهار داشت و گفت: با همکاری ذینفعان مختلف از جمله معاونت درمان و مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، دبیرخانه مدیریت ملی سرطان و سازمان های بیمه این کار به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

قنبری مطلق اظهار امیدواری کرد که با تمهیدات دبیرخانه شورای عالی بیمه مانند تسریع در پرداخت ها همچنین تمهیداتی که در سامانه سیمای سرطان برای راحتی و تسهیل کار پزشکان در نظر گرفته شده است، این موضوعات هرچه زودتر به مرحله اجرا برسد.

رییس اداره سرطان وزارت بهداشت بیان داشت: در پرونده الکترونیک بیماران سرطانی امکان جستجوی پیشرفته بیماران بر اساس کد ملی و سایر متغیرها وجود دارد، حتی سوابق خدماتی بیمار از جمله نوع آزمایش، خدمات تصویربرداری و شیمی درمانی را می توان مشاهده کرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ارزیابی و برنامه ریزی، شرح حال های دقیق و منظم بیماران قابل ثبت است، افزود: گزارشات ساختارمندی برای تشخیص و پاتولوژی سرطان طراحی شده است که این گزارشات کمک می کند تا پزشکان تصمیم بهتری در خصوص درمان بیماران بگیرند.

رییس اداره سرطان وزارت بهداشت گفت: داشبورد اطلاعاتی سرطان هم از مهرماه در اختیار سیاستگذاران، پژوهشگران و محققان قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص شناسایی بیماران سرطانی مبتلا به کرونا گفت: طی 6 ماه گذشته 3 هزار و 775 بیمار سرطانی دچار کرونا شدند. این اطلاعات بر اساس کد ملی بیماران که در 2 سامانه وجود داشت، به دست آمده است.

یکی از این سامانه ها، سامانه سیمای سرطان (سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سرطان) است که دوم شهریور با حضور جمعی از مسئولان در وزارت بهداشت رونمایی شد. در این سامانه علاوه بر ثبت دقیق اطلاعات بیماران، حمایت مالی مناسب از آنان هم مطرح است که در حال حاضر حمایت های مالی بر اساس اطلاعات دقیق صورت نمی گیرد. این سامانه کمک می کند حمایت ها از بیماران بر مبنای اطلاعات درست، تخصیص پیدا کند.

نظام ثبت سرطان نیز در قالب سامانه سیمای سرطان راه اندازی شده و اطلاعات جامعی از تمام سرطان های موجود در ایران به دست آمده است که در قالب این سامانه تمام اطلاعات فرد مبتلا به سرطان در دسترس پزشکان، نظام سلامت کشور و بیمه قرار می گیرد و این اطمینان خاطری برای بیماران است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نسخه الکترونیک بیماران سرطانی از مهرماه اجرایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نسخه الکترونیک بیماران سرطانی از مهرماه اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید