خبری از حذف واژه غیرانتفاعی نیست

به گزارش وبلاگ رحیمی، نایب رییس اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی بایستی حذف واژه غیرانتفاعی را تصویب می کرد که تاکنون این کار انجام نشده؛ اما همچنان در دستورکارشان قرار گرفته است.

خبری از حذف واژه غیرانتفاعی نیست

محمدحسین طیرانی در گفت وگو با وبلاگ رحیمی، اظهار کرد: وزارت علوم قوانین مربوط به دانشگاه های و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی را به طریقی تغییر داده که اگر هر یک از این دانشگاه ها نتوانستند به فعالیت خود ادامه دهند، مالکیت با هیات موسس آن خواهد بود که این مساله دستاورد بزرگی برای ما محسوب می گردد.

وی در خصوص تعطیلی مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی، توضیح داد: درحال حاضر بحث تعطیلی این مراکز مطرح نیست و وزارت علوم طرح ادغام را مدنظر دارد.

طیرانی با تاکید براینکه دو موسسه آموزش عالی غیردولتی در خراسان رضوی تجمیع خواهند شد، افزود: در زمینه تجمیع مراکز آموزشی مورد نظر وزارت علوم، برای مثال 4 تا 5 موسسه که هر کدام 1000 دانشجو دارند با یکدیگر تجمیع می شوند و یک دانشگاه غیرانتفاعی بزرگ را تشکیل می دهند.

نایب رییس اتحادیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی با بیان اینکه هم اکنون 30 دانشگاه غیردولتی خراسان رضوی رشته کامپیوتر دارند و از سال دیگر وزارت علوم اجازه راه اندازی این رشته در دانشگاه ها نخواهد داد، اعلام نمود: در حال حاضر ایجاد رشته جدید به شدت محدود شده است و اگر رشته ای متقاضی نداشته باشد، خود رشته حذف خواهد شد، بنابراین می توان دریافت که قانون عرضه و تقاضا جای خود را باز خواهد نمود.

رییس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خیام یادآور شد: همه دانشگاه های خراسان رضوی در کنار یکدیگر هستند و برای اعتلای فرهنگ و دانش کشور کوشش می نمایند؛ مسلما هر چه کیفیت دانشگاهی بیشتر باشد، دانشجویان کیفی بیشتری جذب آن می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خبری از حذف واژه غیرانتفاعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری از حذف واژه غیرانتفاعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید