رصد ستارگان و بارش های شهابی در محل مجموعه تاریخی عباس آباد شهر تایباد

به گزارش وبلاگ رحیمی، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد گفت:: برنامه رصد ستارگان و بارش های شهابی در محل مجموعه تاریخی عباس آباد اجرا گشت.

رصد ستارگان و بارش های شهابی در محل مجموعه تاریخی عباس آباد شهر تایباد

به گزارش وبلاگ رحیمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، عبدالرحیم تاج محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی تایباد امروز دوشنبه 22 مرداد با اعلام این خبر اضافه کرد: با عنایت به قرارگیری مجموعه تاریخی عباس آباد در محلی عاری از هرگونه آلودگی نوری و دارای آسمانی صاف، تاریک و بدون غبار برای رصد اجرام آسمانی، انجمن نجوم مشهد برنامه رصد ستارگان در این مکان را اجرا کرد.

او گفت: این مراسم در شب 21 مرداد و با حضور تعداد زیادی از علاقمندان به نجوم برگزار گردید.

تاج محمدی با بیان این که با توجه به برگزاری آن در مکان تاریخی بر جذابیت آن اضافه کرد توضیح داد: این برنامه برای سومین سال متوالی است که با همت میراث فرهنگی و انجمن نجوم مشهد در محل رباط تاریخی عباس آباد برگزار گردید.

تاج محمدی ادامه داد: به شرکت کنندگان تعداد بیش از 100 نسخه از بروشور وکتابچه های اطلاعاتی – تاریخی – گردشگری شهرستان تایباد اهدا گردید.

او اضافه کرد: با توجه به پتانسیل های موجود شهرستان در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی و در صورت حمایت های موثر و مفید، علاوه بر رگردید و شکوفایی این صنعت در منطقه، شاهد ایجاد اشتغال در شهرستان نیز خواهیم بود.

منبع: chtn.ir

به "رصد ستارگان و بارش های شهابی در محل مجموعه تاریخی عباس آباد شهر تایباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد ستارگان و بارش های شهابی در محل مجموعه تاریخی عباس آباد شهر تایباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید