رکورد بالای فراوری کربن در 2018

به گزارش وبلاگ رحیمی، گزارش ها حاکی از آن است که انتشار جهانی گاز کربن در سال 2018 میلادی به بالاترین رکورد می رسد.

رکورد بالای فراوری کربن در 2018

به گزارش وبلاگ رحیمی، کارشناسان اظهار داشتند: بالاترین رکورد انتشار دنیای گاز کربن در سال 2018 به این مفهوم است که فراوری این آلاینده در مسیر مخالف با آنچه که برای مقابله با تغییرات اقلیمی ضروری است، قرار گرفته است.

بنابر تحقیق اجرا شده در پروژه دنیای کربن که در کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل در لهستان ارائه شد، این افزایش در نتیجه بالا رفتن تعداد خودروها و تجدید استفاده از زغال سنگ است و نشان می دهد دنیا در مسیر فاجعه بار گرمای دنیای باقی مانده است. هرچند، گزارش ها حاکی از آن است در صورتیکه در بخش های حمل و نقل، صنعت و کشاورزی تغییراتی حاصل گردد می توان تا سال 2020 روند انتشار گازهای گلخانه ای را معکوس کرد.

در این مطالعه برآورد شده است که انتشار گاز کربن در سال 2018 میلادی 2.7 درصد افزایش خواهد یافت و نسبت به سال های قبل بیشتر است. تقریبا تمامی کشورها در افزایش فراوری این آلاینده نقش داشته اند و انتشار گاز کربن در چین، آمریکا و هند در سال 2018 به ترتیب 4.7، 2.5 و 6.3 درصد بیشتر شده است.

به گزارش روزنامه گاردین، به گفته کارشناسان افزایش دنیای انتشار گاز کربن نگران کننده است زیرا برای مقابله با تغییرات اقلیمی ضروری است میزان فراوری این آلاینده کاهش یافته و در نهایت به صفر برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رکورد بالای فراوری کربن در 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد بالای فراوری کربن در 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید