ستاد بهره وری آب کشاورزی در اتاق ایلام تشکیل شد

به گزارش وبلاگ رحیمی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در نخستین نشست ستاد بهره وری آب کشاورزی این استان گفت: این ستاد بر اساس تفاهم نامه سند بهره وری آب بین اتاق های بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی در استان ها تشکیل می گردد و اکنون در استان ایلام نیز طبق همین رویه ستاد بهره وری آب کشاورزی تشکیل شده است.

ستاد بهره وری آب کشاورزی در اتاق ایلام تشکیل شد

شعبان فروتن بیان نمود: ارتقا بهره وری آب کشاورزی با مشارکت بخش های خصوصی، ارتقای امنیت غذایی با افزایش تولیدات داخلی، رشد متوسط سالیانه ارزش صادرات کشاورزی و صنایع غذایی و افزایش بهره وری آب کل تولیدات گیاهی از جمله اهداف این ستاد است.

او ادامه داد: با تشکیل این ستاد در استان ایلام فرصت مطلوبی برای استفاده بهینه از ظرفیت های آب کشاورزی و همچنین افزایش تولیدات این بخش فراهم خواهد شد.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام نیز در این نشست گفت: محدودیت آب در کشور و استان ایلام شاخص است و وزارت جهاد کشاورزی سیاست هایی را در راستای بهره وری مناسب آب در سال های اخیر یا استفاده از شیوه های مختلف در نظر گرفته است.

محمدعلی اقدسی بیان نمود: بهره وری آب با استفاده از شیوه های نوین آبیاری، توسعه کشت نشایی و تغییرات کاشت است که خوشبختانه در دستور کار اتاق بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

در نخستین نشست ستاد بهره وری آب کشاورزی ایلام مقرر شد که برای اعضای اصلی این ستاد با امضای رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام حکم مسئولیت صادر گردد.

همچنین مقرر شد اعضای این ستاد در مورد مدیریت آب در نشست آینده گزارشی تهیه و ارائه نمایند.

انتخاب اتاق ایلام به عنوان دبیرخانه ستاد بهره وری آب کشاورزی ایلام نیز از دیگر مصوبات این نشست بود و مقرر شد اتاق ایلام صورت جلسات نشست های ستار را به اعضا ارائه کند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "ستاد بهره وری آب کشاورزی در اتاق ایلام تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد بهره وری آب کشاورزی در اتاق ایلام تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید