شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد، مسئولان باید حمایت کنند

به گزارش وبلاگ رحیمی، آزالیا اردانی شناگر کشورمان که در بازی های کشورهای اسلامی 2001 در رشته شنا پیروز به کسب مقام قهرمانی شده بود با اشاره به جای خالی این مسابقات گفت: در مسابقات کشورهای اسلامی فرصت مناسبی برای ما پیش آمد که تا آن زمان در سطح مسابقات باشگاهی و استانی فقط فعالیت می کردیم بتوانیم کار کنیم و ظرفیت های خود را نشان دهیم. در آن دوران برای من و تمام بچه هایی که کنار من با هم شنا می کردیم این فرصت پیش آمد که بتوانیم با کشورهای دیگر رقابت کنیم و خودمان را نشان دهیم.

شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد، مسئولان باید حمایت کنند

وی در ادامه اضافه نمود: به شخصه توانستم 4 مدال طلا بدست بیاورم بین همه کشورهای اسلامی مختلف که حضور داشتند و اینکه بعد از آن خیلی انگیزه بهتری پیدا کردم و راهی که شروع کرده بودم را با قدرت ادامه دادم. این اتفاق باعث شد برای 4 سال بعد رکوردهایمان را بهبود ببخشیم. ولی متأسفانه این مسابقات برای سال های بعد دیگر برگزار نشد. هرچند که فعالیت هایم را ادامه دادم ولی نبود این مسابقات به نوعی انگیزه را از بانوان گرفت.

اردانی گفت: به خاطر مشکلاتی که پیش آمد کمی از این حرفه فاصله گرفتم و بیشتر به بحث درس و کنکور پرداختم. از آنجا که به این رشته علاقه داشتم بعد از مدتی وارد حرفه مربیگری شدم و توانستم به غیر از مربیگری در داوری و غریق نجات نیز مدرک بگیرم. درحال حاضر به مدت 7 سال است که در بخش مربیگری فعالیت می کنم و در کنار مربیگری ادامه تحصیل نیز دادم.

مربی شنای بانوان شرح داد: در حال حاضر ما خیلی جای پیشرفت داریم به خاطر اینکه در این چند سال که در مربی گری مشغول هستم می بینم که چقدر افرادی را داریم که هم استعداد و هم توانایی بدنی را دارند و همه جوره می توانند در این رشته رشد کنند و استعداد خود را نشان دهند. ولی متأسفانه زمینه های لازم فراهم نیست و این موضوع در بین بانوان بی انگیزگی ایجاد می کند. درحال حاضر هیچ رقابتی وجود ندارد و این به ضرر ما تمام می شود.

اردانی در پاسخ به این سوال که با برگزاری دوباره مسابقات کشورهای اسلامی دوباره می توان این انگیزه را به بانوان شناگر برگرداند گفت: صددرصد این اتفاق می افتد و ورزشکاران ما به صورت جدی به موضوع نگاه می کنند. به غیر از شناگران دیگر مربیان نیز انگیزه بهتری برای کار و آموزش دارند و اینکه تیم های قوی تشکیل شوند. به این شکل می توانیم لیگ را نیز به شکل مطلوبی برگزار کنیم. آرزویم این است که در کشور ما طوری شود که بتوانیم برنامه ریزی در زمینه شنای بانوان انجام شود. درست است که در کشور اسلامی ایران یکسری معذوریت ها برای برخی رشته ها وجود دارد ولی جامعه شنای بانوان خیلی دوست دارند سطح فعالیت و حضور بانوان در این رشته بیشتر شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد، مسئولان باید حمایت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنای ایران جای پیشرفت زیادی دارد، مسئولان باید حمایت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید