مرکز رشد تخصصی گردشگری در اردبیل تشکیل می شود

به گزارش وبلاگ رحیمی، مسئول آموزش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از تشکیل مرکز رشد تخصصی گردشگری در این استان با برگزاری دومین رویداد شتاب اردبیل خبر داد.

مرکز رشد تخصصی گردشگری در اردبیل تشکیل می شود

به‌گزارش وبلاگ رحیمی به‌نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، سید صادق حسینی مسئول آموزش اداره کل میراث فرهنگی اردبیلف امروز شنبه 30 تیر با اعلام این خبر تصریح کرد: تاکنون مرکز رشد تخصصی گردشگری در استان شکل نگرفته که با برگزاری استارت آپ به دنبال تشکیل آن هستیم.

او افزود: دومین رویداد شتاب اردبیل با محوریت زمستان بیدار و با الگوی تیکک (تولید یک کسب و کار) برگزار می شود و سه محوریت ایده پردازی شاکل توسعه گردشگری زمستانی با عنوان زمستان بیدار، استفاده از فناوری های نوین در حفاظت از میراث تاریخی و برندسازی، بسته بندی و تجاری سازی تولیدات صنایع دستی در نظر گرفته شده است.

مسئول آموزش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل یادآور شد: برگزاری میزگردهای تخصصی در توسعه گردشگری زمستانی اردبیل در چهارمین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری موسسه مردم نهاد توسعه گردشگری فرتاک برگزار شد.

به گفته حسینی در پی برگزاری این میزگردها با همکاری پارک علم و فناوری برگزاری دومین رویداد شتاب با محوریت گردشگری زمستانی استان همزمان با هفته گرامیداشت استان اردبیل از سوم تا پنجم مرداد ماه برنامه ریزی شده است.

او ادامه داد: به منظور عملیاتی شدن این رویداد، پنج پیش رویداد در حوزه های صنایع دستی، گردشگری، سرمایه گذاری، میراث فرهنگی و عمومی پیش بینی شده و هدف اصلی جمع آوری ایده های توسعه گردشگری زمستانی است.

مسئول آموزش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل تصریح کرد: در ادامه با برگزاری رویداد شتاب در روز اول، ایده های خلاقانه دریافت شده و در روز دوم به صورت کسب و کار جمع آوری شده و توسط مربی و مشاور بررسی می شود.

او با اذعان به برگزاری رویداد شتاب در محل نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی، ادامه داد: در روز سوم پنج ایده برتر انتخاب شده و این ایده ها از سوی پارک علم و فناوری مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرد.

حسینی تاکید کرد: در نهایت برای ایجاد کسب و کار و اشتغال زایی و همچنین کسب درآمد توسط ایده پردازان در نهایت مرکز رشد تخصصی گردشگری در اردبیل تشکیل می شود.

منبع: chtn.ir

به "مرکز رشد تخصصی گردشگری در اردبیل تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز رشد تخصصی گردشگری در اردبیل تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید