مسئول بخش اسکار خارجی زبان آکادمی عوض شد

به گزارش وبلاگ رحیمی به نقل از د رپ، مارک جانسون که در 18 سال اخیر، 17 سال ریاست کمیته اسکار خارجی زبان آکادمی را بر عهده داشت به دنبال سیاست فعلی انتخاب نامزدها از جایگاهش کنار گذاشته شد.

مسئول بخش اسکار خارجی زبان آکادمی عوض شد

لری کارازوسکی و دایان ویرمن به عنوان روسای کمیته جایزه ویژه بخش اسکار خارجی زبان انتخاب و جایگزین رییس پیشین یعنی جانسون شدند که سال ها این پست را در اختیار داشت.

آکادمی علوم و هنرهای تصویری دیشب این خبر را تایید کرد.

جانسون که 17 سال ریاست این کمیته را برعهده داشت یکی از اعضای معین نماینده و حامی روند سه مرحله ای انتخاب نامزدها بود.

وی که برای رین من یا مرد بارانی اسکار دریافت نموده و از اعضای هیات فرمانداران آکادمی از شاخه تهیه نمایندگان است، قصد تغییری در این روند نداشت.

در عین حال جان بیلی رییس فعلی آکادمی که سال ها در بخش اسکار خارجی زبان مشارکت داشته، کارازوسکی یکی از فرمانداران آکادمی را از شاخه نویسندگان و ویرمن رییس فیلم و تلویزیون مستند در پارتیسیپنت میدیا را انتخاب نموده است.

جانسون به جز سال 2012، در سال های اخیر ریاست این کمیته را بر عهده داشته است. وی سال 2007 نیز ریاست این کمیته را بر عهده داشت که رای دهندگان فیلم های تحسین گردیده 4 ماه، 3 هفته و 2 روز، لبه بهشت و نور خاموش را هر چند در فهرست نهایی بود، انتخاب نکردند.

وی وظیفه تنظیم این روند را به منظور جلوگیری از شرمندگی های بعدی برعهده گرفت و به طراحی سیستمی کمک کرد که هر یک از اعضای آکادمی به صورت داوطلبانه در قالب یک کمیته عمومی بتوانند همه فیلم های واجد شرایط را تماشا نمایند و 6 فیلم را برای یک فهرست متشکل از 9 فیلم معرفی نمایند.

در مرحله بعد یک کمیته اجرایی بالادستی این حق را داشت تا 3 فیلم دیگر را به این فهرست نهایی اضافه کند.

بعد در نهایت کمیته های بعدی در لس آنجلس و نیویورک با تماشای 9 فیلم، به انتخاب 5 فیلم نهایی دست می زدند. به تازگی کمیته های سن فرانسیسکو و لندن هم به این مسیر اضافه شدند.

در این سیستم احتمال حوادث غیرمترقبه خیلی کمتر از پیش بود با این حال شماری از اعضا معتقد بودند که توجه کمتری به نظر آنها گردیده است. جانسون نیز معتقد بود این کار به نفع فیلم هاست، حتی اگر به نفع رای دهندگان نباشد.

سال پیش جان بیلی توجه بیشتری بر این بخش کرد و 2 کمیته برای اعضای خارج از لس آنجلس که قصد مشارکت در این پروسه را داشتند ایجاد کرد و به رای دهندگان خارج از آمریکا این امکان را داد تا فیلم های نهایی را ببینند و در وب سایت اعضای آکادمی درباره آنها نظر بدهند.

این تغییرات انتخاب نامزدها را در اختیار گروه وسیعتری از اعضا گذاشته و گروه های بین المللی بیشتری در این روند دخیل شدند.

در هر حال هر چند تاکنون تنها چند کشور نمایندگان سال جاری خود را انتخاب نموده اند اما انتظار می رود رقابت اصلی بین جنگ سرد پاول پاولیکوفسکی، رم آلفونسو کوارون و غروب لاسلو نمش باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مسئول بخش اسکار خارجی زبان آکادمی عوض شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئول بخش اسکار خارجی زبان آکادمی عوض شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید