منیژه حکمت: در 2 سال اخیر حمایتی از فارابی دریافت نکرده ام

به گزارش وبلاگ رحیمی، چند روز پیش مصاحبه ای از منیژه حکمت در یکی از رسانه ها منتشر شد که حاوی اعتراض این کارگردان نسبت به نحوه فعالیت بنیاد سینمایی فارابی بود. در پاسخ به این اظهارات، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز صبح امروز چهارشنبه دوم آبان ماه در گفتگویی اظهار داشت منیژه حکمت نباید به سینماگران توهین نموده و آنها را سانسورچی بنامد و در کنار آن اظهار داشت که بنیاد سینمایی فارابی بارها از پروژه های این کارگردان حمایت نموده است. وی جزییات این حمایت را نیز رسانه ای کرد.

منیژه حکمت: در 2 سال اخیر حمایتی از فارابی دریافت نکرده ام

در همین راستا منیژه حکمت طی تماسی با وبلاگ رحیمی، شرحاتی را درباره اظهارات مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ارایه کرد.

منیژه حکمت کارگردان و تهیه نماینده سینما گفت: در پاسخ به علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی باید بگویم که من یک حرفه ای هستم و باری به هر جهت درباره سینما نه حرف می زنم و نه گام برمی دارم.

وی با رد میزان حمایت های فارابی از پروژه هایش تاکید نمود: مدیرعامل فارابی در مصاحبه ای از حمایت های این نهاد برای ساخت فیلم هایم گفته این در حالی است که برای ساخت جاده قدیم آخرین فیلم سینمایی ام بارها درخواست وام کردم که قائم مقام این بنیاد نقش بازدارنده ای در این امر داشت. صندوق اعتباری هنر در ابتدا قرار بود 40 درصد از بودجه ساخت فیلم را تامین کند اما این مبلغ اواسط فیلمبرداری به 20 درصد رسید.

حکمت از مدیرعامل بنیاد سینمایی خواست که اعلام کند طی 2 سال اخیر به چه کارگردان ها و پروژه هایی وام داده و از آنها حمایت نموده و دلیل آن چه بوده است.

وی تاکید نمود: تاکید می کنم که در طول مدیریت علیرضا تابش هیچ حمایت مالی دریافت ننموده ام. در زمینه حمایت های مالی که برای پروژه های قبلی من از سوی بنیاد سینمایی فارابی انجام شده بود هم همه مبالغ را پس داده ام.

کارگردان فیلم جاده قدیم در بخش دیگری از صحبت های خود به مساله حضور هنرمندان در تیم مشاوره فیلمنامه بنیاد سینمایی فارابی برای دریافت وام اشاره نمود و شرح داد: معتقدم کسی که نقش هنرمند دارد، نمی تواند در صندلی دولتی به تفکر یک عده ای که می خواهند فیلم بسازند، اصلاحیه وارد یا آن را رد و تایید کند.

این تهیه نماینده در پاسخ به این پرسش که آیا خودش تا بحال در شوراهای مشورتی دولتی حضور داشته است یا خیر، گفت: من هیچگاه عضو هیچ یک از این شوراها نبوده ام و به عنوان یک فیلمساز فکر نمی کنم اندیشه و نگاه سینمایی من برتر از همکارانم است تا بخواهم برای آنها نسخه بپیچم.

وی همچنین در جواب این سوال که اگر سینماگران در این شوراها حضور نداشته باشند پس چه کسانی می توانند با آگاهی درباره سینما نظر دهند، ادامه داد: بنیاد فارابی باید فیلمنامه را بخواند و برای حمایت از فراوری آن تصمیم بگیرد، نه اینکه برای حمایت از فراوری شرایط ممیزی فیلم را فراهم کند.

این تهیه نماینده سینما در انتها خاطرنشان کرد: البته باتوجه به شناختی که من از سینماگران مستقل از جمله آقای جلیلوند و خانم پناهنده دارم بعید می دانم آنها در صندلی رد یا تایید فیلمنامه ها با یک نهاد دولتی همکاری نمایند و بهتر است فارابی درباره این موضوع رسما اطلاع رسانی کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "منیژه حکمت: در 2 سال اخیر حمایتی از فارابی دریافت نکرده ام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منیژه حکمت: در 2 سال اخیر حمایتی از فارابی دریافت نکرده ام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید