نخستین اقامتگاه بوم گردی در همدان افتتاح شد

به گزارش وبلاگ رحیمی، همزمان با هفته گردشگری نخستین اقامتگاه و خانه بوم گردی در روستای ورکانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی همدان افتتاح شد.

نخستین اقامتگاه بوم گردی در همدان افتتاح شد

به گزارش وبلاگ رحیمی از همدان، روستای ورکانه یکی از روستاهای هدف گردشگری همدان است که با توجه به بازدید بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی از این روستا ارتقای زیرساخت های این منطقه مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

در این راستا خانه روستایی در ورکانه با زیربنای 224 مترمربع و با هزینه یک میلیارد و 400 میلیون ریال برای استقررا خانه بوم گردی در نظر گرفته شده بود که امروز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، مدیرکل بنیادمسکن و مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان برای میزبانی از مسافران و گردشگران افتتاح و آماده پذیرایی شد.

سرمایه گذار اقامتگاه بوم گردی ورکانه در این مراسم گفت: این اقامتگاه با هدف توسعه گردشگری ورکانه یکی از روستاهای هدف گردشگری را ه اندازی شده است.

نعیمه لشگری بیان نمود: ساخت این ساختمان با رعایت ضوابط مدنظر میراث فرهنگی به بهره برداری رسیده است و گردشگران همدان بازار هدف اصلی این اقامتگاه بومی هستند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان همدان نیز گفت: اقامتگاه بوم گردی ورکانه به عنوان نخستین مرکز بوم گردی انتخاب شده است که امیدواریم منشأ توسعه و پیشرفت حوزه گردشگری در بخش بوم گردی باشد.

وی بیان نمود: روستای ورکانه داری 219 خانوار با 800 نفر جمعیت و جزء روستاهای طرح هادی استان همدان است.

منبع: تسنیم

به "نخستین اقامتگاه بوم گردی در همدان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین اقامتگاه بوم گردی در همدان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید