نماینده کنگره آمریکا خواستار شفاف سازی پنتاگون درباره تلفات عین الأسد شد

به گزارش وبلاگ رحیمی، یک نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به دو مقام پنتاگون خواستار شفاف سازی درباره تلفات انتقام موشکی ایران شده است.

نماینده کنگره آمریکا خواستار شفاف سازی پنتاگون درباره تلفات عین الأسد شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ رحیمی، یک نماینده کنگره آمریکا پس از تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای کوچک نمایی تلفات حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد با ارسال نامه ای به دو مقام پنتاگون خواستار شفاف سازی در این خصوص شده است.

بیل پاسرل نماینده دموکرات ایالت نیوجرسی که معاون کارگروه صدمات مغزی در کنگره آمریکا است در این نامه خطاب به مقام های پنتاگون خواستار دریافت اطلاعات بیشتر درباره تلفات پاسخ موشکی ایران شد.

دونالد ترامپ که دولتش به پنهان کاری در خصوص تلفات انتقام موشکی ایران رو به رو شده روز سه شنبه مدعی شد که جراحت های سربازان پایگاه عین الاسد جدی نبوده و برخی از این افراد فقط به سردرد مبتلا شده اند.

سخنان او در حالی مطرح شد که وزارت دفاع آمریکا در روزهای گذشته به صورت تدریجی از ادعاهای اولیه مبنی بر اینکه حمله ایران هیچ تلفاتی به جا نگذاشته فاصله گرفته و از آسیب مغزی ملایم بیش از 11 نظامی آمریکا خبر دادند.

پایگاه دیفنس وان ابتدا گزارش داد که 11 نظامی آمریکا در عین الأسد زخمی شده و به بیمارستان های آمریکا در کویت و آلمان منتقل شده اند. یک سخنگوی پنتاگون چند روز بعد بدون اشاره به رقم دقیق به زخمی شدن شمار بیشتری از نظامیان آمریکا اذعان کرد.

نماینده کنگره آمریکا امروز (پنجشنبه) در نامه ای خطاب به متیو دونووان، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور پرسنلی و توماس مک کافری، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سلامت نوشته است: به عنوان معاون و بنیانگذار کارگروه صدمات مغزی کنگره سخنان فرمانده کل قوا را نگران کننده می دانم. این اظهارات، نشان دهنده عدم درک ایشان از اثرات زیان بار صدمات مغزی است.

پایگاه هیل نوشته پنتاگون بعد از سخنان دونادل ترامپ جزئیات جدیدی درباره جراحت های سربازان آمریکایی ارائه نداده است.

پاسرل در نامه خود از وزارت دفاع آمریکا خواسته جدی دریافت صدمات مغزی را جزو اولویت های این سازمان قرار دهد.

او در نامه خود تأکید کرده است: صدمات مغزی، جدی هستند و می توانند راستا زندگی را تغییر دهند. ما نمی توانیم و نباید به عقب برگردیم. اهمیت اساسی دارد که وزارت دفاع آمریکا به پیشگیری، درمان، بازتوانی و پژوهش در خصوص صدمات مغزی تعهد پایدار داشته باشد.

جمهوری اسلامی ایران بامداد 18 دی ماه با موشک های بالستیک پایگاه عین الاسد که محل استقرار نیروهای آمریکایی است هدف حمله قرار داد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "نماینده کنگره آمریکا خواستار شفاف سازی پنتاگون درباره تلفات عین الأسد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده کنگره آمریکا خواستار شفاف سازی پنتاگون درباره تلفات عین الأسد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید