یک هیأت سعودی برای برطرف اختلافات به کویت می رود

به گزارش وبلاگ رحیمی، یک روزنامه کویتی نوشت که هیأت عالی رتبه سعودی به منظور امضای توافق درباره ازسرگیری فراوری نفت در منطقه مورد اختلاف دو کشور، به کویت سفر می نماید.

یک هیأت سعودی برای برطرف اختلافات به کویت می رود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ رحیمی، یک مسئول امور نفت کویت گفت که هیأت عالی رتبه سعودی به ریاست عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی به کویت می آید.

روزنامه کویتی الأنباء بدون اشاره به نام این مسئول به نقل از او اضافه نمود که ترتیبات مربوط به امضای توافقنامه ترسیم مرزها به منظور ازسرگیری فراوری نفت در دو میدان الخفجی و الوفره در سریع ترین زمان ممکن، در حال اجراست.

به گفته این مسئول کویتی، توافقنامه مذکور پس از حدود پنج سال وقفه در فراوریات منطقه مذکور، فردا سه شنبه امضا خواهد شد.

وی گفت که پس از خاتمه امور سیاسی و فنی به نفع دو کشور و امضای توافقنامه، شروع فراوریات در این منطقه را کویت اعلام خواهد نمود.

تعطیلی میادین نفتی مشترک کویت و عربستان در منطقه حایل به خصوص دو میدان الخفجی و الوفره به مسئله ای برای این دو کشور عضو اوپک تبدیل شده است و مسئولان دو کشور از چند ماه پیش در کوشش برای حل آن هستند.

میدان الخفجی اکتبر 2014 بنا به تصمیم عربستان سعودی که گفته می گردد به دلیل پاره ای عوامل زیست محیطی بوده است و میدان الوفره نیز در ماه می 2015 بسته شد.

فراوریات این دو میدان پیش از تعطیلی به طور متوسط روزانه 500 تا 600 هزار بشکه در روز بود که به صورت مساوی بین کویت و عربستان تقسیم می شد و میدان الوفره توسط شرکت آمریکایی شفرون و شرکت نفت خلیج کویت و میدان الخفجی نیز توسط شرکت نفتی آرامکو عربستان اداره می شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "یک هیأت سعودی برای برطرف اختلافات به کویت می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هیأت سعودی برای برطرف اختلافات به کویت می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید