اخبار اقتصادی

ستاد بهره وری آب کشاورزی در اتاق ایلام تشکیل شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در نخستین نشست ستاد بهره وری آب کشاورزی این استان گفت: این ستاد بر اساس تفاهم نامه سند بهره وری آب بین اتاق های بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی در استان ها تشکیل می گردد و اکنون در استان ایلام نیز طبق همین...

12 بهمن 1398

فیلم، بیش از 2 میلیون آمریکایی به آب لوله کشی دسترسی ندارند

نتیجه تحقیقات یک سازمان آمریکایی نشان می دهد که حدود دو میلیون و دویست هزار نفر از مردم آمریکا در خانه های خود از دسترسی به آب لوله کشی محروم هستند.

9 بهمن 1398

بدهی دولت یک ناهار رایگان نیست

خبرنگاران: با توجه به نرخ بهره پایین بدهی دولت در چند دهه، تعدادی از اقتصاددانان پیشرو استدلال می کنند که تقریبا هر اقتصاد پیشرفته ای می تواند اجازه بدهد که بدهی ها به سمت سطوح ژاپنی (بیش از 150 درصد تولید ناخالص داخلی حتی با محافظه کارانه ترین...

7 بهمن 1398

علی کامرانی مقدم داوطلب انتخابات مجلس یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده شد

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد علی کامرانی مقدم با حضور در فرمانداری کهگیلویه کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده شد.

3 بهمن 1398

کره شمالی: ترامپ بار دیگر اون را مرد موشکی خطاب کند با چالش روبرو می شود

فارس نوست: یک دیپلمات ارشد کره شمالی تهدید کرد اگر رئیس جمهور آمریکا یک بار دیگر رهبر کره شمالی را مرد راکتی خطاب کند با چالش بسیار خطرناکی روبرو می شود.

1 بهمن 1398

مردم گوش شنوا می خواهند نه مکان اعتراض

یکی از موضوعاتی که به طور مکرر از سوی برخی چهره های سیاسی از جمله مسئولان دولتی و رسانه ها مورد توجه قرار گرفت، موضوع چگونگی اعتراض مردم و لزوم در نظر دریافت مکان هایی برای اعتراض بود. موضوع این یادداشت بررسی این پیشنهاد است.

29 دی 1398

رئیس سازمان چای کشور: بیشتر چای های فراوری شده به فروخته شده است

رئیس سازمان چای کشور گفت: سال جاری برگ سبز چای با کیفیت بود و در حال حاضر بیشتر چای های فراوری شده به فروخته شده است.

26 دی 1398

اردوغان فردا راهی دوحه می گردد

رئیس جمهوری ترکیه فردا (دوشنبه) به منظور مشارکت در نشست کمیته مشترک قطر-ترکیه راهی دوحه خواهد شد.

21 دی 1398

توقف مرگ ماهی های رنگین کمانی به دست محققان ایرانی

پژوهشگران ایرانی پیروز به فراوری واکسنی شدند که از مرگ ماهی رنگین کمانی جلوگیری می نماید.

20 دی 1398

برهانی: فقط معجزه می توانست تیم را در بین هشت تیم قرار دهد، لیگی وجود ندارد که بخواهد پویا باشد

ملی پوش والیبال بانوان ایران، پیشرفت تیم ملی را نیازمند برنامه ریزی و تفکرات حرفه یی می داند.

17 دی 1398

فلاحت پیشه: باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معتقدم به سبب وجود شرایط کنونی رابطه ایران باید با امارات فقط تاکتیکی تعریف گردد، نمی گردد یک راهبرد مشترکی را شکل داد بلکه باید به صورت تاکتیکی با آن ها برخورد کرد.

16 دی 1398

بسیاری از نخبگانی که دنبال پیشرفتند نه نمایش، مهاجرت را ترجیح می دهند

علیرضا افشاری می گوید: عموما دانشمندان ذهنیتی گسترده تر نسبت به علم و روش علمی در مقایسه با جامعه خود دارند. از مشخصه های این افراد آن است که در کودکی و مدرسه نمره های بد می گرفته اند. در گوشه انباری شخصی خودم اشیایی دارم که می تواند اطلاعاتی ارزشمند به...

14 دی 1398

دستور مهاجرتی ترامپ؛ از تأسف رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تا انتقاد دبیرکل سازمان ملل

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، فرمان اجرایی اخیر دونالد ترامپ ابهاماتی ایجاد کرده که باعث تأسف و شرمساری است.

13 دی 1398

فتحی: مجازات حبس در نظام کیفری بیش از استانداردهای جهانی است

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بعضی مخالفت ها با طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری گفت که در نظام کیفری ایران از مجازات حبس بیش از استانداردهای جهانی استفاده شده است.

12 دی 1398

معترضان لبنانی مقابل بانک ها و نهادهای دولتی تحصن کردند

در حالی که نیروهای امنیتی و ارتش لبنان برای بازگشایی مسیرهای مسدود شده در بیروت و دیگر مناطق تلاش می کنند، معترضان لبنانی امروز (چهارشنبه) در مقابل بانک ها و موسسات دولتی و خصوصی این کشور تجمع کردند.

6 دی 1398

روحانی: آمریکایی ها به روشنی فهمیده اند تحریم راستا پیروزمندانه ای نیست

رئیس جمهوری در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت ضمن گرامیداشت فرارسیدن 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی گفت: 13 آبان از یک سو یادآور حضور فداکارانه دانش آموزان در حرکت حق جویی و استقلال طلبی مردم ایران و از سوی دیگر به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری...

3 دی 1398

دعواهای سینمایی؛ از تقوایی تا کیمیایی

روزنامه هفت صبح - احمد رنجبر: اختلاف بین کیمیایی و تهیه کننده فیلمش که چند ماه پیش رخ داد سوژه این مطلب شده که محور آن مرور مهم ترین اختلاف های پیش آمده میان کارگردان ها و تهیه کننده ها است. شرح این که اولا این مطلب فرجام فیلم و کارگردان را واکاوی می نماید...

30 آذر 1398

رسوایی سایبری فرانسه در عرصه بین المللی

وب سایت سایبربان: رئیس اداره امنیت خارجی فرانسه اذعان کرد که این کشور به ایران، کانادا، اسپانیا، یونان، نروژ، ساحل عاج، الجزیره حمله سایبری کرده است.

25 آذر 1398

در همه بازار های آمریکا حباب شکل گرفته، راه فراری نیست

یک اقتصاددان که سقوط بازار های سهام در سال های 2000 و 2007 را پیش بینی کرده بود می گوید در شرایط کنونی هم بازار های سهام و مسکن آمریکا درگیر حباب هستند.

23 آذر 1398

اقتصاد ایران رشد مثبت را تجربه خواهد نمود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آمارها حکایت از این دارد که اقتصاد ایران به سمت ثبات و رونق می رود و حتی پیش بینی بانک جهانی این است که سال آینده اقتصاد ایران رشد مثبت را تجربه خواهد نمود.

7 آذر 1398
تعداد: (117)